svetaines-medis   EN  RU  NEĮGALIESIEMS

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Lopšelio- darželio adresas:

I. Simonaitytės g. 26, Klaipėda 95135

El.paštas volungeleklaipeda@gmail.com

Mob. 8 682 07 907

Juridinio asmens kodas - 190427939

Mus jau aplankė
Articles View Hits
653316
Paieška

Rasos (Joninės)

Kasmet apie birželio 22 – 24 d. stoja ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Trumpiausia naktis nuo seno sureikšminta, sumistifikuota. Manyta, kad ji stebuklinga. Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų (Kupolės) šventę. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono Krikštytojo varduvėmis.

Ką reiškia - RASA? Rasoti - žydėti, plaukti, rastis. "Man ši senoji šventė tarsi šaknys ar pamatas, ant kurio stovime. O Kristus ir jo pirmtakas šventasis Jonas Krikštytojas su savo vandens krikštu yra tarsi tos šventės pražydėjimas, kaip iš kamieno išaugęs ir pražydęs žiedas" (Rasa Ambraziejienė). Vandens ir ugnies sąjungoje, slapties valandą pražįsta auksinis paparčio žiedas. Sakmė apie pražystantį nakties glūdumoje stebuklingą paparčio - kuris niekada nežydi - žiedą yra esminis baltų pasaulėvaizdžio mitas (gimsta nauja, dar nebūta). Istorija apie ugnies žiedu pražystantį papartį yra sakmė apie Žmogų, kuris nepasiduoda blogio grasai ir vyliui ir kuriam atsiveria, pražysta meilės slėpinys. „Mylėkime ją ir gaivinkime, kad sudrėktų mūsų širdys ir sielos tąja rasa, kad neužgestų mumyse lietuviškumo esmė, tie vasaros laužų atšvaitai, kad neužpūstų vėjai tos gležnos žvakės liepsnelės, vilties sakramento, supamo tamsių vandenų. Mūsų pareiga — sau ir kitiems ją išsaugoti, o gal ir prikelti naujam gyvenimui, naujai švariai liepsnai.“ (Algirdas Patackas)

2013rasa16

Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Volungėlė“ yra tradicija švęsti Rasų šventę. Kai vasarovidyje stoja ilgiausios dienos ir trumpiausios naktys, vakai pasipuošia žolynais, vainikais ir pro simbolinius vartus, atkeliauja į pievą, kurioje dainomis, rateliais pagerbia Saulę, Ugnį, Rasą, Žolynus, mena mįsles, seka sakmes, prisimena „burtus", valgo vaišes ir pan. Pagerbiami įstaigą lankantys Jonukai, suaugę varduvininkai.

Savo šventę stengiamės švęsti lauke; deriname etnokultūrines tradicijas (ritualai, laužas, vainikai, liaudies dainos, rateliai, mįslės, sakmės) ir vaikiškas pramogas (žaidimai su pasakiškais personažais Raganaite, Žolininke, burbulų pūtimas, sportinės rungtys, vaikų diskoteka ir kt.).


Rasos (Joninės)

2016 m.

Ilgėja dienos, trumpėja naktys, rytais žolynus puošia rasa. Rasų šventę darželyje šventėme birželio 23 dieną įstaigos kieme. Kviečiame pažiūrėti mūsų filmą iš šventės nuotraukų ir muzikos (https://www.youtube.com/watch?v=DYaJ7RMCjVk&feature=youtu.be):

2016rasos

Dalinamės Rasų šventės darželyje aprašymu, kurį PDF formatu galite parsisiųsti čia.


Rasos (Jonines)

2015 m. 

 Kadangi 2015 m. birželio 23 diena (kai šventėme šventę) Klaipėdoje buvo lietinga, todėl beveik visus paruoštus ritualus ir siurprizus perkėlėme į patalpas. 2015 m. Rasų (Joninių) šventės Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Volungėlė“ fragmentai https://www.youtube.com/watch?v=QVFf-VXzjGs 


 Rasos (Jonines)

2014 m.


 Rasos (Jonines)

2012-2013 m.


 Rasos (Jonines)

2008-2009 m.

(Paskutinį kartą svetainės puslapis atnaujintas 2016-06-28)

 

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.